Черно море постигна най-категоричната си победа през целия сезон в "А" група. "Моряците" спечелиха с 5:0 срещу Пирин (Гоце Делчев) в двубой от 24-ия кръг на "А" група.

Домакините започнаха по-добре и логично откриха резултата в 17-ата минута. Бившият футболист на Левски Симеон Райков направи хубав пробив, топката попадна в Георги Божилов, който не сгреши за 1:0.

В 29-ата минута се случи нещо куриозно. Вратарят на Пирин Абди Абдиков удари зад врата съотборника си Атанас Фиданин и получи директен червен картон. Само 10 минути по-късно Черно море стигна и до второ попадение. Георги Илиев стреля технично по земя за 2:0.

Логично топката бе предимно в половината на гостите и след почивката. В 70-ата минута Инканго направи резултата класически с първия си гол с екипа на "моряците" след чудесен пас на Райков.

В 75-ата минута и Райков записа името си сред голмайсторите, а 10 по-късно Илиян Капитанов направи резултата 5:0, завършвайки по перфектен начин контраатака на Черно море.

Въпреки че бе с 10 човека, Пирин успя да стигне до почетен гол, дело на Петров две минути преди края.
Така в класирането Черно море е 11-и с 24 точки, а Пирин заема 10-ата позиция с 27 точки.