Черно море и Славия завършиха наравно 0:0 в мач от 2-ия кръг на "А" група. Домакините бяха много близо до победата на няколко пъти, но така и не успяха да превземат вратата на Георги Петков, който успя да спаси и дузпа през първото полувреме.

Славия пък игра повече от 10 минути с човек по-малко заради втори жълт картон на Димо Атанасов. Това бе първа точка и за двата тима, които записаха загуби в първия кръг на новия сезон в българския шампионат.

В 4-ата минута Христо Янев на два пъти обстрелва вратата на домакините, но в първия случай топката излезе в аут, а във втория - вратарят Георги Китанов улови. Черно море отвърна с удар по диагонал на Симеон Райков, който излезе в аут.

В 13-ата минута бе най-чистото положение за Славия през първата част. Росен Колев сгреши в близост до централната линия на терена Диего Невес открадна топката напредна, навлезе в наказателното поле и стреля силно по земя, но на сантиметри в аут.

Четири по-късно съдията Таско Тасков отсъди дузпа за Черно море за игра с ръка в наказателното поле. Минута по-късно зад топката застана Георги Илиев, но вратарят на Славия Георги Петков парира удара.

В 24-ата минута Симеон Райков стреля от над 30 метра от пряк свободен удар, топката рикошира във футболист, попадна у Бакари, който стреля, но защитник на Славия изчисти от голлинията.

Славия още при първата си атака през втората част можеше да поведе в резултата. Галин Иванов стреля силно по земя Диего Невес се опита да засече от непосредствена близост, но не успя и топката излезе в аут. В 54-ата минута вратарят на Славия Георги Петков показа класа и боксира след много силен и опасен удар на Георги Илиев от 30-ина метра.

В 81-ата минута Славия остана с 10 души на терена, след като Димо Атанасов получи втори жълт и съответно червен картон за груб фаул срещу Георги Илиев. До края на двубоя футбол почти липсваше, а играчите на терена хвърлиха доста нерви.