Ботев (Пловдив) победи Етър с 2:1 и остави "виолетовите" на последното 16-о място в "А" група след края на есенния полусезон в елита.

Домакините от Велико Търново бяха на път да откраднат точка от "канарчетата", но Тодор Неделев донесе трите точки за пловдивчани с гол в 85-ата минута.

Началото на мача бе пореден студен душ за Етър, след като Станислав Костов засече с глава центриране на Иван Цветков и откри резултата - 1:0 за Ботев.

Само четири минути по-късно обаче стадион "Ивайло" изригна, след като Артур Енрике от "жълто-черните" си отбеляза автогол след центриране от фаул - 1:1.

В 63-ата минута току-що влезлият Тодор Неделев можеше да върне преднината на Ботев, но отблизо нацели напречната греда на домакините. Все пак пет минути преди края младокът не сбърка и след двойно подаване с Бамого оформи крайното 2:1 в полза на гостите.

Така Ботев се изкачи на 5-о място във временното класиране, изпреварвайки Черноморец, който загуби от Литекс с 0:1.

Етър - Ботев (Пловдив) 1:2
0:1 Станислав Костов (18)
1:1 Артур Енрике (22-автогол)
1:2 Тодор Неделев (85)

жълти картони: Месина (Е); Иршак, Огнянов, Станчев,  Атанасов (Б)

главен съдия: Николай Йорданов (София)

стадион Ивайло: 2000 зрители

състави:
Етър: Велимирович, Трифонов, Месина, Гаджалов, Русев,  Садула (16-Макенджиев), Петров, Касал, Пивати (72-Хикмет), Саидходжа

Ботев (Пловдив): Иванов, Христов (70-Атанасов), Караславов, Грънчаров, Станчев, Иршак, Енрике, Огнянов (75-Бамого), Костов, Цветков, Виейра (59-Неделев)