Ботев (Пловдив) се върна към победите, след като спечели дербито с Литекс с 2:1 в мач от 16-ия кръг на "А" група. Атмосферата не бе типична за мачове на ''жълто-черните'', тъй като на трибуните нямаше фенове заради наказание, наложено от БФС.

И двата гола за домакините паднаха преди почивката. В 13-ата минута Вандер откри резултата, а 11 по-късно Георги Сърмов удвои след изключително изпълнение. Той изпрати топката от около 20 метра в горния ляв ъгъл на вратата на Александров.

През втората част напрежението си каза думата, което доведе до изгонването на по един играч от двата тима.
В 68-ата минута Бобан Грънчаров застана на пътя на Симеон Славчев и получи втори жълт картон.

Само три минути по-късно и Литекс остана с 10 души на терена. Влезлият като резерва Илия Миланов фаулира Ромарио Кортзорг и понеже бе последен в отбраната на ''оранжевите'', моментално бе изгонен.

Литекс успя да стигне до почетно попадение в 82-ата минута, след като Симеон Славчев засече с глава центриране от корнер.

Така Ботев, който записа първи успех в последните си четири мача, се доближи на шест точки от лидера Литекс, който може да бъде изместен от върха, ако Лудогорец не загуби домакинството си на Славия в този кръг.

Мъри: Футболистите на Ботев ги боли като губят, напрежението беше голямо >>