Ботев (Пловдив) постигна първа победа в контролите на лагера в Кипър след успех с 3:2 срещу Дукла (Чехия). Пловдивчани стигнаха до победата след късен гол на Вандер Виейра.

Дукла поведе с гол на Исмаел, но Ботев изравни в 36-ата минута след точно попадение на новото попълнение Юнес Хамза, който реализира на празна врата след пас на Доре. Отново Хамза бе точен за 2:1 в 55-ата минута след точно изпълнена дузпа, отсъдена за игра с ръка на защитник на Дукла. Това е трето попадение тунизийския нападател в последните два мача на Ботев.

Дукла възстанови равенството чрез Калоуда от дузпа в 74-ата минута. Четири минути преди края влезлият като резерва бразилец Вандер Виейра отбеляза победния гол за Ботев с мощен удар след асистенция на Божидар Васев.