В много здрав и оспорван мач отборите на Черно море и Ботев не успяха да си отбележат гол и завършиха наравно 0:0.

Двата отбора изиграха изключително оспорвано и динамично първо полувреме, независимо че чистите голови положения не бяха много. Първото положение за Черно море бе в 18-ата минута, когато Самуел Камазола стреля от повече от 35 метра, но топката излезе в аут. Две минути по-късно Георги Богжилов стреля в аут от границата на наказателното поле.

В 21-ата минута бе най-чистото положение за Ботев през първата част. Вандер Виейра центриа от 30-ина метра, топката попадна у Иван Цветков, който от границата на малкото наказателно поле стреля в гърдите на вратаря на Черно море Георги Китанов.

В 41-ата минута на мача Ермес Паломино можеше за изеде домакините напред в резултата. Той бе изведен в отлична позиция леко по диагонал на вратата на Ботев и стреля, но предвидливо излезлият вратар на Ботев Ернестас Шеткус парира удара. В самия край на полувремето в 44-ата минута Сашо Александров опита опасен удар от границата на наказателното поле, но отново вратарят на Ботев изби топката.

В 49-ата минута гостите можеха да открият резултата след като Мариян Огнянов изведе зад защитата на Черно море Вандер Виейра и Костадин Дяков и само своевременното излизане и изчистване на топката от вратаря на домакините Георги Китанов предотврати сигурен гол. Черно море отвърна с удар с глава на Георги Илиев след центриране на Сашо Александров, но извън вратата.

В 61-ата минута защитата на домакините остави Иван Цветков сам да овладее топката и шутира, но защитник на Черно море подложи крак и топката излезе в корнер. В 64-ата минута Християн Попов отправи много силен удар от 30-тина метра, но топката профуча на сантиметри над гредата.

В 73-ата минута Вандер Виейра стреля много опасно от десетина метра по диагонал отляво, но топката мина над вратата. Минута по-късно Сашо Александров имаше шанс да вкара гол, но при удара му от непосредствена близост Артур Енрике подложи крак и топката не успя да попадне в мрежата на гостите. В 82-ата минута Мартин Дечев центрира чудесно и намери непокрит в наказателното поле на Ботев Мирослав Манолов, който обаче стреля с глава неточно над вратата.

Две минути по-късно Иван Цветков засече центриране, но от границата на вратарското поле изстреля топката в крака на играч на домакините. В даденото от съдията 4-минутно продължение Християн Попов можеше да донесе трите точки на Черно море, но след удара му от 25 метра топката мина на сантиметри в аут.