Ботев (Пловдив) победи Литекс с 1:0 в мач от 24-ия кръг на „А” група и зае еднолично третата позиция в класирането, която дава право на участие в Лига Европа, с което направи голяма крачка към евентуално участие в евротурнирите. Единственият гол в мача бе дело на Иван Цветков.

Срещата започна много силно за домакините, които успяха да наложат натиск през първия половин час, след което и гостите от Литекс заиграха по-добре и силите доста се изравниха.

Все пак Ботев успя да стигне до гол през второто полувреме, когато в 57-ата минута точен бе Иван Цветков. Той получи хубав пас от Мариан Огнянов, успя да финтира Божиков, а след това стреля точно и не остави шанс на вратаря Пиргов, с което хвърли в екстаз препълнените трибуни на стадион „Христо Ботев”.

Около 13 000 бултраси се бяха събрали, за да подкрепят любимия си тим в този важен мач, определян като Битката за Европа. Интересно е да се отбележи също, че в сектора за гости имаше един единствен фен на Литекс, но неговата вярност бе възнаградена с аплодисментите на многобройните „жълто-черни” привърженици.

След тази победа Ботев (Пд) вече е на трето място с 50 точки, на 5 от втория Левски. Четвърти е ЦСКА с 48, а Литекс допусна трета поредна загуба и вече изостава на 7 точки от третото място. Лидер е Лудогорец с 57 точки.