Ботев (Пд) победи Миньор с 2:0 с два гола на своя капитан Иван Цветков в мач от 27-ия кръг на "А" група.

Пловдивчани продължават да са на четвърто място, вече с 54 точки - с три по-малко от третия ЦСКА. Перничани са 14-и с 20 точки.

Гостите от Пловдив доминираха през първото полувреме на терена на стадион "Българска армия" в София, на който отборът на Миньор изтърпява наказание - лишаване от домакинство за два мача заради инцидентите на мача с Лудогорец.

Пловдивчани откриха резултата в 32-ата минута: Тодор Неделев с техничен пас прехвърли защитата на перничани и изведе своя капитан Иван Цветков сам срещу вратаря Боян Пейков и от пет-шест метра ветеранът Цветков изпрати топката в мрежата - 1:0 за Ботев.

Пловдивчани на два пъти можеха да увеличат резултата, но в 38-ата минута ударът на Мариян Огнянов бе спасен от Боян Пейков, а в 44-ата минута пък ударът на Огнянов от фаул бе неточен. В 53-ата минута влезлият като резерва в отбора на Ботев Станислав Костов бе близко до втори гол, но ударът му след рикошет в защитник на перничани излезе в ъглов удар.

В 85-ата минута отново Тодор Неделев с отличен пас по тревата изведе своя капитан Иван Цветков и той на един метър от голлинията отклони топката в мрежата на Боян Пейков - 2:0 за Ботев, при който резултат завърши и мачът.