Ботев (Пловдив) победи Миньор с 2:0 в мач от 12-ия кръг на „А” група и по този начин се възползва от грешката на ЦСКА и отново се завърна в тройката.

Срещата на „Колежа” започна добре за гостите от Перник, които имаха няколко добри възможности, а в 18-ата минута дори успяха да се разпишат след ъглов удар, но попадението бе отменено заради нарушение срещу вратаря Христо Иванов.

След около половин час игра футболистите на Ботев се активизираха, а в самия край на полувремето младата звезда на пловдивчани Тодор Неделев имаше чудесна възможност да вкара гол, но вратарят Пейков изби в корнер.

Второто полувреме бе доста по-различно и „канарчетата” наложиха натиск още от самото начало. В 48-ата минута домакините вече водеха, след като Неделев нахлу по десния фланг и подаде към непокрития Иван Цветков, а той прати топката в мрежата за радост на феновете по трибуните.

В 53-ата минута Цветков се отличи и с греда, а в следващата минута напрежението в Миньор си каза думата и гостите останаха с човек по-малко, след като Окечуво бе изгонен с втори жълт картон.

С числено предимство на терена и един гол преднина в резултата Ботев заигра много по-спокойно и почти не позволяваше на Миньор да пробва атаки. В 76-ата минута „канарчетата” затвърдиха успеха си с още един гол на Иван Цветков, а асистенцията за него бе на Ангел Рахов.

С тези 3 точки Ботев (Пловдив) се завръща на трето място и отново има две точки преднина пред преследвача си ЦСКА, който по-рано направи 0:0 с Черно море.