Ботев загуби с 1:2 от 12-ия в руската втора дивизия Енисей в контролна среща, играна в Паралимни, Кипър. В 16-ата минута Виталий Галиш бе изведен на добра позиция отляво и с удар покрай вратаря Адам Стаховяк откри резултата в полза на руския тим.

Егор Иванов покачи на 2:0 в 36-ата минута след грешка на вратаря Стаховяк.

Енисей игра много компактно в защита и рядко допускаше играчите на Ботев в опасна близост до вратата си.

Най-добрата ситуация за гол за Ботев пропусна Вандер Виейра, който в 68-ата минута не успя да вкара от дузпа. Новото попълнение Юнес Хамза също имаше възможност на два пъти да се разпише след подновяването на играта. Анисе бе близо до гола в последната минута, но негов удар премина над вратата.

В шестата минута на добавеното време реферът отсъди втора дузпа за Ботев, която Юнес Хамза превърна в гол и отбеляза дебютното си попадение с "жълто-черната" фланелка.

Следващата контрола на Ботев е срещу чешкия Дукла на 8 февруари.