Ботев (Пловдив) очаквано разгроми разпадащия се Нефтохимик и остана на второ място в класирането на „А” група. „Канарчетата” биха с 4:0 като домакин в мач от 12-ия кръг на родния футболен шампионат. С два гола се отличи Абел Анисе, а по едно попадение вкараха Ромарио и Галчев.

Пловдивчани влязоха малко лежерно в мача, създадоха няколко атаки, но до 20-ата минута имаха само 1 удар във вратата. В същото време удар на Вандер от 10 метра излезе в аут. В 26-ата минута Абел Анисе откри резултата, след като получи топката от Вандер, който пък технично му прехвърли топката в наказателното поле. В следващата минута Валери Домовчийски можеше да вкара втори гол, но ударът му беше слаб и не затрудни вратаря, въпреки че ситуацията беше много удобна.

Второто полувреме започна с много силен натиск на Ботев, а в 50-ата минута Томаш Иршак изстреля истински снаряд. Вратарят на гостите Петър Денчев обаче показа рефлекс и спаси мрежата си от второ попадение. В 58-ата минута домакините вкараха втори гол, като завършиха контраатака, създадена от Анисе и Вандер, и завършена с точен удар по земята на Ромарио. В 65-ата минута Борис Галчев направи 3:0, след като изпълни технично свободен удар. Това е първо попадение за Галчев през сезона.

Само минута след като се появи на терена Георги Сърмов тресна горната греда над Денчев, а в ответната атака Манев беше повален в наказателното поле, но реферът не уважи претенциите на бургазлии за дузпа.

В 79-ата минута Абел Анисе вкара второто си попадение в мача, като пое топката на около 10 метра от вратата с гръб, обърна се и с обръщането я изстреля във вратата за 4:0. Накрая Денчев спаси още едно положение, като изби удар на Станислав Костов под гредата.