Ботев (Пловдив) победи Локомотив (София) с 4:1 в мач от 26-ия кръг на "А" група.

"Канарчетата" се оказаха изоставащи в резултата, но успяха да обърнат нещата в своя полза и да прибавят три точки към актива си.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на Мирослав Миронов, който почина след тежко боледуване.

Домакините започнаха по-активно срещата, но Локомотив
изненадващо достигнаха до гол аванс чрез Маркиньос. Нападателят получи топката на границата на наказателното поле, преодоля двама защитници и вкара за 0:1.

В добавеното време на първата част Феребори Доре засече с глава центриране и след наумелата намеса на Валентин Галев, резултатът беше изравнен. Това попадение сложи началото на обрата в полза на домакините.

След почивката "канарчетата" отново бяха по-активният тим на терена. В 59-ата минута красив далечен удар на Абел Анисе намери горния десен ъгъл на вратата на Локомотив, давайки аванс в полза на Ботев.

Четвърт час преди края при бърза контраатака и диагонален удар на Хамза, Валентин Галев изби, но при добавката Доре беше точен 3:1.

В добавеното време на двубоя Сърджан Лукин засече с глава центриране от корнер, оформяйки крайното 4:1.