Ботев победи Черно море с 2:0 в първия мач от 10-ия кръг в "А" група. Успехът бе много важен за "канарчетата", тъй като им позволи да се доближат на точка от лидера Лудогорец преди края на срещата на шампионите с Локомотив (София).

Гостите от Варна пък не успяха да стигнат до нещо повече под Тепетата, след като не съумяха да реализират нито едно от головите положения, които създадоха пред вратата на Стаховяк.

Ромарио откри резултата в 25-ата минута, но Симеон Райков пропусна дузпа в 56-ата минута, след като стреля точно в тялото на плонжиралия вратар ва Ботев.

Варненци натиснаха в търсене на изравнителен гол, но бяха наказани при бърза контраатака в 87-ата минута, когато Ромарио и Анисе се озоваха сами срещу вратаря Китанов и бившият халф на ЦСКА оформи крайното 2:0.