Славия загуби с 0:2 от Берое в последната среща от новия сезон на "А" група. Мачът бе дебютен за новия треньор на ''белите'' Асен Букарев.

Домакините обаче разочароваха с представянето си, като тимът от Стара Загора създаде по-опасните положения в двубоя.

Носителят на купата на България доминираше от самото начало на двубоя. През първата част обаче Венцислав Христов, Здравко Илиев и Давид Каядо направиха пропуски при добри ситуации.

След почивката събитията на терена не се промениха, с изключение на това, че гостите този път ''разпечатаха'' вратата, пазена от Георги Петков.

Каядо откри резултата в 50-ата минута, възползвайки се от извеждащо подаване на Георги Андонов. 17 минути по-късно падна и второто попадение. Венци Христов се разписа след груба грешка на Филип Филипов.

Асен Букарев дебютира със загуба като старши треньор на Славия.

Бранителят върна топката към Петков, но Христов пресече паса, елиминира вратаря и вкара топката във вратата.
Пет минути преди края Славия имаше добра възможност да реализира почетно попадение, но Иван Караджов хвана топката след изстрел на резервата Борислав Балджийски.

Във втория кръг, в неделя, Славия ще гостува на Черно море, а Берое е домакин на ЦСКА, като срещата е точно след седмица.