В Берое ще бъдат в добро настроение за финала за Купата на България, след като постигнаха инфарктна победа като гости над Литекс в последната минута. Те поведоха в резултата с гол от дузпа, домакините изравниха също от бялата точка, а в последната минута ликуваха след автогол на Недялков.

Тимът вече има 39 точки и е на седмо място, докато ловчанлии остават пети с 46 точки.

В 41-ата минута Берое получи правото да изпълни дузпа, след като Дончо Атанасов бе фаулиран в наказателното поле от Хасани. Амир Саюд бе точен от бялата точка за 1:0 в полза на старозагорци.

Второто полувреме започна по същия начин, както и първото - с дузпа. Караджов влезе в краката на Ванжер и реферът отново посочи бялата точка. Исмаил Иса изравни резултата в 47-ата минута, след като би точно в десния ъгъл на вратата.

След това домакините от Литекс бяха по-активни и можеха да стигнат до успеха, но Иса направи няколко фрапантни пропуска. Минута преди края той бе непокрит в наказателното поле, но отигра с пета и не можа да вкара.

Вместо това се случи обратното - ликуваха гостите. В продължението Антон Недялков си вкара автогол след центриране на Дончо Атанасов и така трите точки отидоха при Берое.