Берое победи с 3:2 Видима-Раковски при силен снеговалеж и вятър в контролна среща на тренировъчния терен с изкуствено покритие на Градския стадион в Стара Загора.

Въпреки тежките условия, двата отбора се постараха да играят футбол. В 25-ата минута португалецът Елио Мартинш откри резултата в полза на Берое. Гостите от Севлиево само за седем минути обърнаха мача в своя полза. В 35-ата минута Ангел Русев се възползва от грешка на вратаря Кирил Акалски, който не успя да овладее една топка и се подхлъзна и реализира за 1:2. В 42-ата минута Християн Кожухаров с далечен удар прехвърли вратаря Акалски за 1:2. Преди да влети в мрежата топката рикошира в защитник на Берое.

След почивката треньорът на Берое Петър Хубчев пусна нови 11 футболисти, като неофициален дебют направи алжирецът Амир Саюд.

В 77-ата минута защитникът Владимир Зафиров изравни с удар с глава след центриране от корнер. Осем минути преди края Дончо Атанасов фиксира крайното 3:2 за Берое отново след удар с глава.

След мача старши треньорът на Берое Петър Хубчев заяви, че не е доволен от допускането на елементарни голове.

"Не съм доволен от защитниците, които не се справиха при головете на Видима. Затова ще продължим да работим в тази насока да изчистваме грешките. При тези атмосферни условия футболът остана на заден план. Важно е, че футболистите играха със сърце", заяви Петър Хубчев.

Естонският халф Сандер Пури в понеделник ще даде окончателен отговор дали ще подпише договор с Берое. Двате страни са се разбрали за параметрите по договора, но естонецът е поискал няколко дни отсрочка, за да се посъветва със семейството си.