Берое победи Черноморец с 1:0 в Бургас в последния мач от 24-ия кръг на „А” група. По този начин старозагорци не позволиха на „акулите” да се доближат само на 3 точки от Литекс и дори и само хипотетично да останат в битката за третото място, което дава право на участие в Лига Европа.

Единственото попадение в равностойната среща стана след грешка на капитана на домакините Траян Дянков, който подари топката на Георги Андонов, останал сам срещу вратаря Стоян Колев.

Началните 25 минути бяха за гостите от Берое, като в 13-ата минута Елиаш да Силва отне топката от Паланков, излезе сам срещу вратаря Стоян Колев. Стражът на бургазлии обаче спаси, както и в следващите минути далечен удар на Георги Андонов. Пет минути преди края на първото полувреме Елио Мартинс отново се възползва от грешка на бранителите на Черноморец и излезе Амир Саюд на чиста позиция, но отново вратарят Колев спаси удара му. Самият Мартинс пробва удар от границата на пеналта, като беше спасен с вещина от вратаря.

В началото на второто полувреме акулите се активизираха, като в рамките на три минути на два пъти Ванчо Траянов принуди Иван Караджов да се разтяга максимално. В 54-ата минута обаче поредната грешка в бургаската защита беше наказана от Георги Андонов. Ветеранът Траян Дянков му подари топката, Андонов навлезе малко и от близо простреля Колев.

Попадението предизвика бурната реакция на треньора на домакините Димитър Димитров-Херо, който поиска обяснение от рефера Баялцалиев защо минути по-рано не е показал жълт картон на Андонов заради фаул. Авторът на попадението вече имаше един и при втори щеше да напусне терена. Протестите на Димитров обаче му донесоха единствено отстраняване от резервната скамейка.

След това мачът продължи да върви равностойно, като най-напред Каядо можеше да удвои за беройци. В 80-ата минута Иван Караджов показа класа, след като отрази много опасен удар по диагонала на Уатара.