Димитър Бербатов донесе успеха на своя Фулъм като гост на Тотнъм с 1:0. Българският нападател вкара победния гол срещу бившия си клуб на "Уайт Харт Лейн".

Лондонското дерби не предложи очаквания от феновете напрегнат двубой. През първата част домакините контролираха събитията на терена, но трудно стигаха до положения за гол. Едно от най-сериозните възможности за домакините пропусна Гарет Бейл още в началото, след като негов удар с глава бе избит от голлинията.

През второто полувреме темпото на играта остана сравниително бавно, а гостите успяха да се възползват от една опасна своя атака в 52-ата минута и да открият резултата. Бербатов засече от движение остро центриране отдясно на Саша Ритер и наказа бившия си клуб.

До края на двубоя Тотнъм опита да упражни натиск, но така и не успя да отбележи изравнително попадение. Това е втора поредна загуба за "шпорите" след поражението от Ливърпул (2:3). Тотнъм за първи път губи на "Уайт Харт Лейн" от началото на ноември миналата година.

Освен Бербатов мениджърът на Фулъм - Мартин Йол също записа победа срещу своя бивш отбор.

До момента Фулъм е на десето място в класирането с актив от 36 точки. Тотнъм се намира на трета позиция с 54 точки, но има мач повече от четвъртия Челси.