Берое победи Нефтохимик с 2:0 в първия мач от 7-ия кръг в "А" група. Старозагорци обаче извършиха истински подвиг, тъй като стигнаха до успеха с 8 души на терена.

Чутовна глупост извършиха съотборниците Иван Караджов и Елио Мартинс, които си налетяха на бой на почивката и бяха изгонени.

В 66-ата минута пък Елиаш напусна заради втори жълт картон.

Иначе Берое можеше да поведе още във 2-ата минута, но Георги Андонов би в аут, след като бе отсъдена дузпа за домакините. В 34-ата минута обаче Венци Христов направи 1:0 след пас на Мартинс.

Малко преди края на първото полувреме пък последният успя да удвои преднината на старозагорци, довкарвайки избита от вратаря Караманов топка.

Въпреки че доигра срещата с трима души по-малко, Берое успя да запази преднината си и да се поздрави със спечелването на три ценни точки.