Черноморец успя да спечели точка при гостуването си на Черно море след равенство 1:1 в мача от 7-ия кръг на "А" група. Бургазлии играха с човек по-малко повече от половин час, но успяха да избегнат загубата на стадион "Тича".

Това бе и първият мач за новия треньор на варненци Адалберт Зафиров начело на тима.

След безплодно първо полувреме в 53-ата минута гостите от Бургас получиха право да изпълнят дузпа, след като Исуф Утара бе съборен в наказателното поле на домакините. Зад топката застана Николай Николов, който направи 1:0 с точен удар от бялата точка.

Само четири по-късно обаче Гаел Нлундулу остави "акулите" с човек по-малко на терена, след като получи директен червен картон за удар без топка срещу Камазола.

Останали с числено преимущество, домакините успяха да изравнят в 80-ата минута, когато Георги Илиев бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава направи 1:1.