Ботев (Пловдив) победи Черноморец с 2:0 при гостуването си от петия кръг на „А” група и вече има 10 точки. Пловдивчани играха и с човек по-малко след 58-ата минута, когато Борис Галчев получи втори жълт картон и бе изгонен. Това обаче не попречи на „канарчетата” да запазят вратата си чиста и да си тръгнат с победата.

Гостите имаха пълно надмощие в цялата среща, а победата можеше да бъде и доста по-убедителна. Още във втората минута македонският защитник Бобан Грънчаров откри резултата, след като засече центриране на Тодор Неделев от фаул. Македонецът засече топката на задна греда, а вратарят на бургазлии Ник Дашев нямаше шанс.
Само след 10 минути Ромарио Кортзорг удвои аванса на „канарите”, след като на празна врата засече пробив и пас на Абел Анисе. Минута преди това Огнянов пропусна да вкара втори гол, като този път Дашев спаси.

Напрежението пред бургаската врата не спираше до края на полувремето, докато акулите имаха всичко на всичко две слизания към вратата на Адам Стаховяк. След няколко неточни удара на Огнянов, Ромарио и Анисе, дойде време да се намеси и новото попълнение Мартин Кавдански. Той спаси сигурен трети гол, след като застигна топката на голлинията и изчисти след удара на Анисе. Отделно от това Анисе излезе сам срещу Дашев, но този път стражът на акулите се показа на ниво и спаси.

Още в 48-ата минута третото попадение във вратата на домакините се виждаше, но този път резервата Яни Пехливанов подложи крак при удара на Огнянов от 10 метра. В 62-ата минута Черноморец създаде първото си голово положение, но Маркиньо пропусна сам срещу вратаря, след като беше изведен на позицията от Фонсека. Същият Фонсека пък пропусна ново добро положение в 70-ата минута, след като засече центриране от ляво, но с глава не натисна топката от 3 метра.

Десет минути преди края две резерви създадоха нова добра атака за Черноморец, като Венелин Филипов подаде на Николай Павлов, но бившият играч на Ботев се забави и не нанесе удар.

Ботев (Пловдив) събра 10 точки, изкачвайки се на 3-о място в класирането на „А” група преди последните два мача. Черноморец пък регистрира четвърта поредна загуба и остава на предпоследното 13-о място.