Предварителните резултати сочат, че разликата между двете главни формации е много малка. В парламента ще бъдат представени седем от общо 24-те партии, които участваха във вота.
Окончателните резултати от гласуването ще станат известни утре. Първите данни, които оповести словашката национална телевизия, сочеха за победител Движението за демократична Словакия на бившия премиер Владимир Мечиар. По-късно преброяването на първите бюлетини постави начело дясноцентристския Словашки демократичен и Хриастияския съюз на Микулаш Дзуринда. По този начин Словакия може да запази шансовете си за скорошен прием в НАТО.
Европа и Съединените щати не одобряват Владимир Мечиар, като от години го обвиняват в ограничаване на демокрацията и национализъм. Ако спечели, Дзуринда вероятно ще сформира коалиция с четвъртата сила засега - Партията на унгарското малцинство. Формацията "Път" е трета с над 13% от гласовете. Сензация предизвика участието на комунистическата партия, която събира почти 6%.

