Вчера те изпратиха до всички държавни институции декларация, че се оттеглят заради зачестилите саморазправи с бракониери. Сега бракониерите не слизат от горите, разказват ботевградчани. Стига се до саморазправи между лесничеи, горски стражари и бракониери. Те обвиняват лесничеите, че искат подкупи и подкрепят по-заможните измамници. Горските отричат и отказват да застанат пред камерата, за да не бъдат разпознати утре от бракониерите.
От Министерството на земеделието склониха лесничеите да останат до влизане в сила на закон за национална горска компания. Той ще се гледа от парламента след месец.
"Това е един огромен финансов ресурс, който вместо да влезе в държавата и оттам да отиде за реинвестиции, за заплати и оборудване, те отиват в джобовете на една група хора", заяви заместник-министър Плугчиева. Тя обеща, че ще бъдат осигурени 2 милиона лева за допълнителното оборудване и охрана на лесничействата. Стражарите и лесничеите ще изчакат до края на септември.

