Пламъците избухнали малко преди 23 часа снощи на паркинга пред блок 24 в квартала. Само за няколко минути стихията унищожила напълно два автомобила. Единият - целта на нападателите, другият - случайно паркиран до него. Жители на блока видели пламъците и позвънили в пожарната. Собствениците на паркираните в близост коли пък изскочили бързо навън, за да спасят автомобилите си.
Когато пристигнали на адреса, огнеборците заварили двете коли почти унищожени. Успели обаче да предотвратят по-тежък инцидент, тъй като едното от возилата е с газова уредба. Екипът на bTV завари собственика на колата, която е подпалена умишлено, да седи на стълбите в блока си. Докато пожарникарите гасяха, момчето не излезе от входа, отказа да разговаря и със собственика на изгорялата покрай неговата кола.
Младият мъж обясни, че работи в строителния сектор. Не допуска палежът да е свързан с тази дейност. По-тежко остана положението на съседката му Красимира, чийто автомобил огънят превърна в скрап. Полицията работи по различни версии за инцидента.