Математическата гимназия в Хасково остана без спортните си трофеи, спечелени от учениците само преди няколко дни. Снощи били откраднати купите, медалите и грамотите от физкултурния салон на училището. Най-странното е, че откраднатото не струва почти нищо.

Крадците проникнали във физкултурния салон през прозорец на съблекалнята и вместо да откраднат скъпите топки, посегнали на наградите, спечелени от отборите по волейбол и шахмат. Задигнатите спортни трофеи нямат почти никаква парична стойност, но означават много за децата.

„Дадохме всичко от себе си, тренировки правихме - един път в седмицата поне задължително. А пък щом са откраднати, в момента не знам кой е, но по-добре да си ги върне обратно, щото не е честно”, оплака се Христо Йорданов, състезател по шахмат.

Необичайната кражба породи съмнение, че най-вероятно извършителят е искал да си присвои чужда слава.

„Явно някой неосъществен спортист или спортист, който е без медали, без да е печелил си е подобрил колекцията”, коментира Тихомир Трандев, учител по физическо.

Кражбата на спортните трофеи става в навечерието на едно от най-големите първенства  за  състезателите по бадминтон от това училище. През следващия месец отборът ще участва в  световните ученически игри, откъдето очаква нови отличия.