Няма загинали при пътните инциденти в страната през последното денонощие. Единайсет души са ранени, за живота на двама от тях има опасност. В страната са регистрирани общо десет катастрофи. В столицата са станали три тежки и 148 леки пътни произшествия, един човек е ранен.

Затворени са проходите Твърдица-Елена, Етрополе-Златица, Троян-Кърнаре, Върбишки, Арабаконак, както и пътищата Рибарица-Шипково, с. Реселец-Кунино, Шипка-Бузлуджа, с. Черни Вит-с. Дивчовото. Път "1004" от с. Челопек до връх "Околчица" не се поддържа и почиства през зимния сезон.

Забранява се движението на товарни автомобили с ремаркета и полуремаркета през прохода Петрохан и по пътищата Батак-Доспат и Белово-Юндола.

Забранено е преминаването на товарни автомобили по пътищата Вехтово-Друмево/Шуменско/ - обходът е по маршрут Шумен-Овчарово-Друмево; Опанец- Д. Митрополия-Тръстеник-Оряховица /обход - Долна Митрополия/ и по пътя Ясен-Търнене-Петърница-Беглеж.

Ограничения за движение на превозни средства с тегло над три тона са наложени по пътя Устрем-Радовец-Младиново и Свиленград-Левка-Студена-Радовец. Не е позволено движението на автомобили, тежки над пет тона, по пътя Червен Бряг-Рупци /с обход - Луковит-Червен бряг/; над 10 т - по пътя Черница-Сунгурларе-Чубра, Сливен-Стара река, Димово-Извор-Костичовци /обход през Ружинци-Тополовец/ и по Е-79 - Димово-Ружинци.

Автомобили с тегло над 15 тона не трябва да се движат по пътя Черноочене-Кърджали /обходът е през Манастир-Войводино-Мост Чифлик-Кърджали/, Изгрев-Трънчовица-Новачене.

Опасност от падащи камъни има в Искърското и в Кресненското дефиле, по пътя София-Самоков, Девин-Кричим и Асеновград-Смолян.