Добър повод, при това научно издържан, за още наздравици на новогодишната трапеза ни дава часовото разделение на нашата планета. Тоест, освен в полунощ, можем да си кажем още 146 пъти "наздраве" за 2012 г., защото през час след нас, в толкова далечни държави тя ще настъпи.
Час по-късно след идването на Новата година у нас можем да вдигнем чаши за празнуващите в Брюксел, Мадрид, Париж и в още 40 държави. Дотук тостовете станаха 43 - по един за всяка навлизаща в 2012 г. страна. Два часа след българския полунощ наздравиците ще нараснат с още 24, защото на толкова места по света ще гръмнат шампанското. Част от тях са Великобритания, Португалия и Мароко, но въпреки всичко внимавайте с алкохола.
Ние българите сме с повече поводи за наздравици от космонавтите на Международната космическа станция. Те ще посрещнат Новата година само 16 пъти, докато летят в орбита около Земята.
