Къриа и Флек са гости на традиционния София мюзик джаз, организиран от София мюзик ентърпрайсиз. Концертът е тази вечер в зала едно на НДК.

За Чък Къриа казват, че той е една от най-значителните личности в съвременната музика от 60-те години до днес. Ако талантът се измерва с награди - той има 13 статуетки "Грами".

Той пък казва, че се чувства късметлия и, че музиката е просто неговият начин на живот.

Чък Къриа повече от 40 години не слиза от върховете на световния джаз. Роден е в градчето Челси, щата Масачузетс на 12 юни 1941г. с името Армандо Антъни Къриа. Започва да свири на пиано, когато е едва 4-годишен. Първото му поява на сцена е в началото на 60-те. Съдбовната му среща е с феноменалния Майлс Дейвис, който открива таланта му.

Къриа има за гърба си 67 албума - от авангард до бийбоп, през детски песнички и фюжън, за да се превърне в една от иконите на съвременния джаз.

Заедно Къриа в България идва и най-виртуозният банджоизпълнител в света - Бела Флек. Критиците се единодушни - той е човекът, който с иновативност успява да представи банджото в съвсем нова светлина

Музикантът се ражда в Ню Йорк на 10 юли 1958 г. с рождено име Бела Антон Леош Флек. Големи почитатели на класическата музика, родителите му избират това име за своя син като съчетание от имената на двама световноизвестни композитори - Бела Барток и Антонин Дворжак.

Паралелно с всички забележителни авторски проекти, Бела Флек записва филмова музика заедно с корифея в този жанр Джон Уилямс, както и класически вариации по Шопен, Дебюси, Паганини, Скарлати и Бетовен.