В клиниката по инфекциозни болести е открит и четвъртият в България кабинет за лечение на СПИН. Новите сгради на двете клиники са ремонтирани и оборудвани със съвременна апаратура.

Клиниката по хематология разполага с 43 легла и сектор за манипулации. Лекарите обслужват пациенти от четири области. През последните години броят им нараства, сочи статистиката. През 1997 г. в клиниката са се лекували 600 души, а през 2006 г. - 1426.

Клиниката по инфекциозни болести разполага с два интензивни сектора, приемни кабинети и изолационни. Тук е открит и четвъртият в страната кабинет за лечение на хора със СПИН, който е оборудван със съвременна апаратура за 32 хиляди долара. В клиниката могат да се лекуват пациенти от цялата страна.

"За Централна Северна България имаме само осем случая ХИВ позитивни, но това си говорихме вчера и с представители от министерството може би това не е реална цифра. Оттук нататък се надяваме хората да се изследват", каза проф. Пенка Илиева, управител на клиниката по инфекциозни болести.

Първите пациенти вече са настанени в новите сгради. Според тях добрите условията в клиниките помага както на болните, така и на лекарите.