Софийският апелативен съд окончателно отказа да пусне от ареста Илиян Тодоров, подсъдим за убийството до дискотека "Соло".  Преди Нова година Софийският градски съд измени мярката му в "домашен арест" заради влошено здраве. Днес обаче втората инстанция отмени това решение.

Макар да са записали в мотивите си, че не съществува опасност Тодоров да се укрие, съдиите посочват, че той е правил опит да манипулира свидетел непосредствено след извършване на престъплението. Според съда и сега има такава опасност.

Апелативните магистрати се позовават и на заключение на медицински експерти, според заболяването на младежа не представлява пречка за престой в ареста. Лечението на Тодоров било неотложно и спешно.

23-годишният Илиян Тодоров от Перник е обвинен за двойно убийство. Според прокуратурата след скандал на 18 април 2009 г. близо до нощното заведение Тодоров е намушкал с нож смъртоносно 21-годишния Кирил Въжаров, вратар на Националния отбор по хокей и на отбора на "Славия", и 24-годишния Васил Александров.