Жителите на Сидни на шега наричат моста Харбър "Закачалка за палта", заради причудливата му форма, наподобяваща метална закачалка за дрехи. При строителството му са използвани близо 53 000 тона стомана, а площта му е колкото 60 футболни игрища.

Заради честванията движението по моста бе преустановено, като властите помолиха жителите и гостите на Сидни да проявят търпение заради нарушения трафик по важното транспортно съоръжение. Всеки ден по моста преминават над 200 000 автомобила.

Джон Уоткинс - министър на транспорта на Австралия: “Очакваме над 500 000 човека в централната част на Сидни. Това със сигурност ще означава, че ще се образуват големи задръствания и забавяния на обществения транспорт и затова молим още отсега гражданите да бъдат по-спокойни и търпеливи”.

Заради струпването на толкова много хора на едно място властите обявиха опасността от терористичен акт като средна. За сигурността на празника се грижиха над 600 полицая. В близост бяха разположени и специални части, които да се намесят при евентуални терористични актове.