
От КАТ съобщиха за, че задръствания е имало, както в централната градска част, така и на всички входно-изходни магистрали. Най-критично е било положението на площадите “Възраждане” и “Македония”, по булевардите “Христо Ботев”, “Тодор Александров”, Цариградско шосе и други. Всички налични сили на пътната полиция са били по улиците и кръстовищата, за да помагат за по-лесното придвижване на автомобилите.
***
На централната автогара в София екипът на bTV завари пътници не в предколедно настроение, а изнервени от задръстванията. От автогарата обаче увериха, че няма хаос и са осигурени допълнителни автобуси.
***
От КАТ молят шофьорите:
- да не предприемат изпреварвания на колони от автомобили, за да не предизвикват пътно-транспортни произшествия;
- да избягват нощното пътуване;
- да карат с ограничена скорост и на дистанция, както и с предпазни колани, без да говорят по GSM;
- да внимават за хлъзгави участъци особено при мостове и виадукти;
От КАТ предупреждават, че по време на коледните празници ще има масирани проверки на полицията за употреба на алкохол и за превишена скорост.
Само днес в София са станали 4 тежки пътно-транспортни произшествия, за щастие без жертви. Но от началото на годината при катастрофи в страната са загинали над 1 000 души.