Градът-домакин - Ханой е известен с наследството от войната във Виетнам. Как изглежда градът и животът в него, разказва репортаж на Си Ен Ен.

Ед Хенри, Журналист: :Като американец, дойдох в Ханой, мислейки, че ще намеря страна, силно белязана от войната. Всъщност открих град, пълен с гордост. При това в момент на възход - домакин на среща на върха на световни лидери. Тук комунизмът все още управлява. Но експериментът с пазарната икономика е в ход. Сега това е "азиатският тигър". И хората са в постоянно движение. Веднага бях поразен от поглъщащия хаос. Пресичането на улицата е голямо предизвикателство. И трябва да видите какво пренасят с тези превозни средства. “

Телевизори, стълби, подвижни ботанически градини, големи товари, движещ се щанд за обувки, четиричленно семейство.

Младите хора са големи оптимисти. Като това 17-годишно момиче, студентка, която иска да стане учител по английски.

Пропастта между бедни и богати става все по-голяма. На една и съща улица - първият бутик известна световна марка, и от другата страна - мизерия. Новият конгресен център, строен за срещата на върха. Стари електропроводи, които висят застрашително из целия град. Нови сгради до старите прашни бамбукови колиби. Все още има много спомени от войната. Този американски бомбардировач Бе 52 във водата. Импровизиран паметник на мястото в езерото, където е свален самолет на сенатор Джон МакКейн, преди той да стане военнопленник. 75-годишен мъж с гордост учи младите за произхода на националния химн на Виетнам.

Бурните води на миналото - сега изглеждат по-спокойни. Това е Ханой днес.