Колата "Сикуъл" е най-новата разработка на американския автомобилен гигант. Тя може да измине 500 километра без презареждане. Същото разстояние се изминава и с един резервоар бензин. Разликата е, че вместо вредни газове този автомобил изхвърля водни пари.
Лари Бърнс, инженер: "Горивните клетки не отстъпват по ефективност на двигателя с вътрешно горене. А когато водородът се получава от обновяеми източници, няма отделяне на въглероден двуокис. Следователно има реална възможност да извадим автомобила от списъка на природните замърсители."
Принципът на действие е следният: колата използва горивни клетки и отделни панелни пластове, където водородът и кислородът се смесват, за да се осигури електричество за колата.
Лари Бърнс, инженер: "Тъй като традиционният двигател липсва, можем да преместим по-напред климатика, който се захранва с ток и така да осигурим повече пространство в купето. Горивните клетки са разположени на пода на автомобила. Не е казано, че двигателят трябва да бъде поставен намира отпред."
