Няколкостотин представители на извънпарламентарни партии се събраха в центъра на хърватската столица Загреб. Протестите бяха насочени срещу членството на страната в Европейския съюз.
Недоволството на организаторите е породено от проблемите в общността. Според тях ЕС е изправен пред разпад, а евентуалното приемане на страната ще бъде използвано за спасяването на общата европейска икономика.
На 22 януари в Хърватия ще се проведе референдум за влизането й в Европейския съюз.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google
Разгледай съдържанието по раздели
Влез в света на bTV





















