Последни новини

Либералът Рафал Тшасковски води на първия тур на президентските избори в Полша

Либералът Рафал Тшасковски води на първия тур на президентските избори в Полша

Започна срещата на Румен Радев с японския император Нарухито в Токио

Започна срещата на Румен Радев с японския император Нарухито в Токио

Сбиване в дом за възрастни хора в село Бохот завършва със средна телесна повреда

През последните 15 години жена от разградско село става приемен родител за три деца

Кризата с боклука: Днес се решава дали част от София остава без сметопочистване

Победителката в „Живот на кантар“: Как ще продължи животът на Анна Сапунджиева?

Доналд Тръмп и Владимир Путин ще разговарят за спиране на войната в Украйна

Нови земетресения на гръцкия остров Евия образуваха пукнатини, затвориха училищата

Вицепрезидентът на КНСБ за протестите: Направихме доста компромиси - 30% отстъпление от исканията си

Ракът на Джо Байдън е агресивен и с метастази в костите, но подлежи на лечение

Пролетен съботник се провежда в Москва

В Москва днес се провежда единият от двата традиционни пролетни съботници, организирани от градската управа.

Публикувано в  20:44 ч. 13.04.2002 г.
Агенция "Новости" уточнява, че другият съботник е заплануван за 20 април. Заместник-кметът на Москва Валерий Шанцев заяви, че властите очакват в акцията да се включат около 1 милион души - както комуналните служби, така и гражданите. По традиция, в пролетното почистване участват и чиновниците от Московската община.

"Ще помахаме с метлите, ще посадим дръвчета, ще прекопаем лехите", заяви бодро Шанцев и добави, че за градската управа е важно не участието в съботника, а добрата му организация.

"Новости" обаче отбелязва, че самият заместник-кмет едва ли ще може да "помаха с метлата" по московския паваж, тъй като замина за кенийската столица Найроби. Голямото пролетно почистване в Москва по традиция се провежда в навечерието на пролетните празници Великден, 1 май и Деня на победата - 9 май.