Вестник “Котидуанул” цитира думите на българския министър по европейските въпроси Меглена Кунева, че ще бъде най-разочарованият човек от евентуалното активиране на предпазната клауза в областта Правосъдие и вътрешен ред.

Проблемите в правосъдието и корупцията могат да поставят в същата ситуация и Румъния, прогнозира в интервю за вестника генералният директор на Дирекция “Разширяване към Еврокомисията” Майкъл Лий.

В областта на вътрешния пазар съществува проблем със застраховките на автомобилите. Друг проблем за Румъния са генномодифицираните продукти, а в данъчната област - системата за обмен на информация за ДДС, която е необходима, за да се пресече контрабандата през границата. Съществен проблем остава и капацитетът за усвояване на европейските фондове, допълва Лий.

Пред румънския вестник той изразява увереност, че Румъния ще успее да се присъедини към Европейския съюз навреме.