Износът на яйца, месо и необработена перушина от пернат дивеч, от десет окръга, включващи поречието на река Дунав, Варненско и Бургаско, също ще бъдат забранени, предвижда проекторешението, което ще бъде гласувано утре.
Германия е поредната европейска страна, която потвърди наличие на птичи грип.

Вирусът е открит у два мъртви лебеда на остров в Балтийско море. До ден-два, британската лаборатория ще потвърди, дали щамът е смъртоносният за хората – H5N1.
От петък всички домашни птици трябва да бъдат държани затворени.

Мъртви птици са намерени по полското крайбрежие на Балтийско море и на Датски острови, но все още няма резултати от изследванията им.

В Европа, H5N1 има в Гърция, Италия и Австрия, Румъния, Турция, България и Украйна. В Словения се правят изследвания на подозрителен случай.
Ново огнище на същия щам на птичия грип, беше регистрирано в южна Русия, в Дагестан, който граничи с Чечения.