Катастрофирал е луксозен джип, който заради несъобразена скорост е излязъл от пътя и се е ударил в крайпътно дърво. След сблъсъка автомобилът се е запалил. На място са починали четиримата пътници в колата.

Заради завалелия сняг на автомагистрала “Хемус” се образува дълга колона. Над 30 тежкотоварни автомобила бяха блокирани в района на прохода Витиня. Силен снеговалеж има на прохода Петрохан, където снежната покривка вече е 10 сантиметра. Затворени за движение са проходите Върбица, Белово-Юндола, Твърдица-Елена, Етрополе-Златица. По пътя Троян-Карнаре могат да се движат само автомобили с вериги, същото важи и за пътищата Велинград-Сърница и Батак-Доспат.

Днес сняг валя в Западна България, като в София натрупа 13 сантиметра сняг. В Централна и Източна България валежите са от дъжд. Синоптиците обаче предупреждават, че през нощта на местата, където е валял дъжд, ще се образуват поледици. Утре ще продължи да вали обилен сняг като дори има опасност от скъсване на електропроводи.