Той подчерта, че докладът на Европейската комисия не е политическо решение, а става въпрос за честно и абсолютно коректно установяване на факти.

За да ратифицира Германия договора на България и Румъния правителството трябва да вкара точката в дневния ред на парламента. След проведените преди дни парламентарни избори все още продължават преговорите за съставяне на правителство.

Според посланик Киндерман има достатъчно време и не трябва да се бърза. Чака се и докладът на Европейската комисия.

"Това, което днес много хора виждат като спънки, в действителност са предпазни мерки. Какво мислите, че ще се случи ако странати ви не е подготвена за натиска и икономическата сила на старите държави-членки", заяви посланикът.

"Това са предпазни мерки, които трябва да бъдат изпълнени, защото иначе вашата икономика няма да бъде конкурентна. А когато вашата икономика не е конкуретноспособна, това ще струва вашите работни места", допълни той.

Германският посланик подчерта, че Еврокомисията изготвя доклада, а не определена държава-членка.

"Германия от самото начало е и ще остане ревностен адвокат на членството на България в ЕС. Но точно, защото се чувстваме толкова задължени към българо-германските отношения,ние сме срещу "разхубавяване" на факти", подчерта в заключение той.