Седмица след наводнението жителите на Калугерово постепенно възстановяват имуществото си. Те обаче все още са в стрес - като Недялко Георгиев, който посреща двуметровата вълна у дома си със съпругата и трите си деца.
"Водата беше много, стените взеха да се пукат, взеха да падат и ний се оказахме в капан - навътре падат стени, а вънка водата. Можеше да останем вътре и...", разказва потърпевшият Недялко Георгиев.
Сега жителите на Калугерово обаче са изправени пред друга опасност.
"Тези животни, които са се издавили, започват да се разлагат и се появяват разни насекоми, които разнасят тая зараза", казва Недялко Георгиев.
За да се избегнат евентуални зарази, община Симеоновград търси начини да дезинфекцира района, но това се оказва прекалено скъпо и непосилно за нея.
"Не е по силите на общините да вземат нещата в свои ръце. Те нямат такива специалисти, нямат техника, нямат и препарати. Това трябва да го направи държавата чрез съответните органи, защото практиката е показала, че там, където има големи горещини след подобни събития, тръгват и болестите", казва Николай Попниколов, председател на Общински съвет-Симеоновград.
Засегнатите от наводнението жители на Калугерово се опасяват, че няма да могат да преживеят още едно бедствие.
