По-рано през деня говорителят на Ватикана заяви, че папата се чувства по-добре.

Миналия четвъртък на папата бе направена трахеотомия, за да може да диша по-лесно след повторното разболяване от грип. Лекарите му препоръчаха да пази гласните си струни няколко дни. Йоан Павел Втори днес разговаря около 20 минути с кардинал Рацингер, ръководител на Конгрегацията за Доктрината на вярата.

"Светият отец ми говори и на италиански, и на немски. Той е в добра кондиция и ще работи с материалите, които му занесох. Много съм радостен да кажа, че Светият отец е напълно ясен ум и че може да казва най-необходимото със собствения си глас", обясни кардинал Йозеф Рацингер.

Говорителят на Ватикана заяви, че папата прави упражнения за възстановяване на гласа. Още тази неделя той може да участва в службата на площад "Свети Петър", предположи Хоакин Наваро Валс.