Повечето от тях искат да довършат почивката си, заявяват от МВнР. Близо 20 са пожелали да се завърнат в България.

Тайландските власти осигуряват безплатен транспорт от остров Пукет до Банкок, където тези, които искат да се върнат, могат на свои разноски да пътуват с редовния полет Банкок-София. Самолетът, с който е пристигнала цялата група, е в Патая и има готовност да замине за София при желание от страна на останалите българи.

От МВнР уточниха, че властите в Тайланд не са разпоредили евакуация на остров Пукет, но са помолили чуждестранните туристи да напуснат заради усложнената обстановка и затрудненото снабдяване.

В Изпълнителна агенция "Морска администрация" е открита гореща линия за информация, свързана с българските моряци, намиращи се в засегнатия от земетресението район в Югоизточна Азия. Гражданите, които имат близки в района на бедствието, могат да получат информация на телефон 02/ 930 09 54. До момента няма данни за пострадали български моряци.