Искането за отстраняване на управителя са подписали 24 от общо трийсетте лекари в Консултативния център. Те са основен носител на приходи в дружеството, което взема половината от възнагражденията им. Медиците работят в допотопни условия и със остаряла апаратура, която често единствено лейкопластът спасява от разпадане.
"Ремонт е правен преди 20 години и оттогава нищо не е направено, може да видите коридорите с падналите тавани, апаратурата е закупена през 75-а година”, заяви д-р Румяна Петкова.
"Тези 50%, които ги взема ДКЦ-то, тоест 2000 лева ми е взело за този месец, от тях ако 1000 се събират, за няколко месеца тези пари постепенно, аз не говоря, че всичко автоматически ще стане по мед и масло, но ще може да се закупи един апарат, след два-три месеца друг апарат”, коментира д-р Генчо Гуглев.
Лекарите питат къде потъват парите от тяхната дейност.
"Никаква прозрачност, това, което той заяви в началото, след това се обърна на 180 градуса, нищо не знаем”, отбеляза д-р Ванилия Илиева.
Недоволство има и заради увеличаващия се немедицински персонал, чиито заплати често са по-високи от тези на докторите.
"Лекарите работят като роби, един вид изкарват заплатите на останалия персонал”, каза д-р Даниела Геновска.
Пред bTV управителят на центъра заяви, че не приема обвиненията на колегите си. Когато поел управлението преди две години, дружеството работело на загуба, а в момента ситуацията се подобрявала. За сериозни ремонти и обновяване на техниката щяло да се кандидатства за пари по оперативните програми, а относно раздутия щат д-р Крумов коментира:
"Обслужващият персонал и административният са в рамките на това, което е основна функция на дружеството. Ние имаме разнородни функции. Аз лично смятам, че в условия на криза би могло да се помисли за оптимизиране на персонала”.
За проблемите си лекарите вече са сезирали Общинския съвет във Враца като принципал. И заплашват, че ще подадат колективна оставка, ако управителят им не бъде отстранен от длъжност.
За bTV Новините от Враца - Маргарита Стефанова