
Генерал Колев отказа да даде подробности за операцията, заради която се връчват наградите с аргумента, че от тази информация зависи живота и здравето на много хора. 8 души бяха наградени от началника на Генералния щаб с бинокли. Генерал Колев съобщи още, че няма нови рапорти за отказване от мисията в Кербала.
"Даже сме получили рапорти от хората, които заминаха като попълнение в края на март, че искат да останат в третия балальон", каза ген. Колев.
В момента 10 души от Кербала искат да се върнат в България. Все още не е взето окончателно решение за това дали военните, които вече си дойдоха от Ирак ще бъдат уволнени от армията.
"Назначили сме комисия и ако е проявен страх са си сбъркали професията", каза ген. Колев.
Обстановката в Кербала продължава да е напрегната. Тази нощ отново са били обстрелвани кметството и полицията, но няма пострадали български военни.