Предполага се, че автомобилът има връзка с отвличането на варненския бизнесмен Рубин Коцев. Колата е намерена в близост до автомагистрала "Хемус" и въжената линия на девненския завод "Солвей соди". До този момент не е искан откуп за отвлечения вчера Рубин Коцев.

Пред Би Ти Ви неговият съдружник Чавдар Ангелов каза, че се страхува за живота на приятеля си и се надява похитителите най-после да се обадят. РДВР-Варна работи по две версии за отвличането.

Съдружникът на Коцев, Чавдар Ангелов, не вярва съдебните дела, които са водели с турския гражданин Торгут Тончел, да са причина за отвличането. Това са нормално развиващи се дела, без разпри, каза той. Ангелов отказа да бъде сниман и сподели, че заедно с близките на отвлечения бизнесмен очаква да чуе исканията на похитителите.

Според директора на РДВР-Варна ген. Веселин Петров двете основни версии за отвличането, по които се работи включват конфликтни бизнес- отношения или причини от личен характер. Той потвърди, че досега откуп не е искан и все още няма заподозрени извършители. Следователи са разпитвали днес лица, свързани с търговската дейност на Рубин Коцев, проучват се и всички бизнес-срещи, в които той е участвал през предходния месец. Разпитвани са и съпругата и синът на отвлечения бизнесмен.

Коцев беше отвлечен от двама мъже в ранните часове на вчерашния ден. Той е съсобственик на шипинговата фирма "Ахилеос Меритайм Ентърпрайз", има участие и във фирмите "Балканугол" ООД и "Овърсийз", която стопанисва комплекс "Хоризонт" във Варна.