Най-голямото тържище за цветя в Страната на лалетата се нарича "Аалсмеер" и се намира близо до Амстердам. На това място има по нещо за всеки. Изборът е сред 12 000 вида растения. Дневният оборот на тази борса е 19 милиона стръка цветя и 2 милиона от други видове растения. Седмицата преди празника на Свети Валентин обаче преминава под строгия диктат на розите.

По традиция, в навечерието на Свети Валентин най-добре се продават розите от сорта "Гранд при". Те са с наситен червен цвят и имат кадифена чашка. По законите на търсенето и предлагането, цената на сорта е скочила от 80 евроцента на 2 евро и 30 цента. Това обаче не спира прекупвачите, защото те са убедени, че силата на любовта ще преглътне по-соленичката пазарна цена на стръковете.

За хората с по-скромни възможности, търговците препоръчват сорта "Роза на страстта". Той е по-евтин, но не по-малко ефектен.