
Избягалият от столицата държавен глава заяви, че няма да подаде оставка. В разпространено от канцеларията му съобщение се посочва, че полицията и армията ще възстановят реда. До момента обаче те не са се намесили. При стълкновенията между привържениците и противниците на досегашния лидер са пострадали само осем души.
Водачите на опозицията заявиха, че гарантират неприкосновеността на Шеварднадзе.
Политическата криза в Грузия започна след парламентарните избори на 2-ри ноември. Тогава опозицията обвини управляващите, че са манипулирали вота и така започнаха уличните протести, които днес прераснаха в държавен преврат.
Опозиционните партии организираха всекидневни мирни протести. Държавният глава започна преговори с опозицията и дори изрази готовност да сформира комисия, която да провери съмненията за фалшификации. Опозиционерите обаче се обявиха против нейния състав. Недоволството прерастна в искания за оставка на Шеварднадзе. Той категорично отхвърли такава възможност. Президентът обяви, че няма да отстъпи под уличен натиск.
Митингите на недоволните станаха целодневни, а броят на участващите в тях постоянно се увеличаваше, въпреки че полицията неколкократно арестува някои от протестиращите. Напрежението нарастваше с всеки изминал ден, за да се стигне до кулминацията днес, когато множеството нахлу в сградата на парламента. При подобни обстоятелства в началото на 90-те години беше щурмуван президентският дворец в Тбилиси. Тогавашният държавен глава Звияд Гамсахурдия беше застрелян.