Скоростта на влаковете е намалена от 176 км/ч на 76 км/ч. Горещото време предизвика деформации на релсите и в някои райони на Чехия. Там също се въвеждат ограничения за скоростта на влаковете.

Тези дни туристите в Париж нямат особен късмет - не само заради горищините - 40 градуса по Целзий, но и заради повишената замърсеност на въздуха. От смога гледката от Монмартр определено губи от красотата си. В добавка съчетанието от слънце и мръсен въздух понякога образува безцветен газ без мирис, който е вреден за белите дробове. За опасността предупреждават градските власти в Париж, Лион и Страсбург.

При температури доста над 30 градуса жителите на Рим си намериха развлечение и. бягство от жегите. Това е "Бау" - плажът за кучета. Тук, на 30-ина километра от италианската столица, домашните любимци са не само желани, те са център на внимание. Стопаните им също използват възможността да се спасят от горещината в града. Във Флоренция вчера регистрирана най-високата температура за сезона -39 градуса

Заради жегите работници във френска атомна централа пръскат реактора със студена вода. Жителите на Париж търсят прохлада във фонтаните на Трокадеро или в парковете около френската столица. Най-весело е на децата, които по този начин не страдат, че още не са заминали на море.

В атомната централа "Фесенхайм" край Страсбург температурата достигна 48 градуса, което е само два градуса под критичната точка за аварийно изключване.

Лятото е необичайно топло и сухо за Северна Германия. Във финансовата столица на Европейския съюз Франкфурт живачният стълб се изкачи до 37 градуса, а метеоролозите прогнозират увеличение до 40 градуса. В зоопарка на града всички животни търсят убежище при морските обитатели.

По традиция жителите на Москва се охлаждат с много бира и сладолед. Това не помага на обитателите на зоологическата градина, където най-тежко жегата преживяват полярните мечки. За да ги спаси от горещините, ръководството на зоопарка спешно достави машина за изкуствен сняг.