Чехите са по-напред в класацията и от британците. Информацията е на руската информационна агенция "Новости", която цитира чешки източници.
По официални данни на човек от населението в тази страна се падат по 160 литра бира, 8 литра концентрат и 16 литра вино. Според вестник "Чехия днес", в Европа само германците и французите пият повече. Те са шампиони по употреба на алкохол. Ако за база се приеме 100-градусовият спирт - при тях се падат 10 литра на човек. А при чехите - 9,9 литра.
Руснаците засега отстъпват значително в употребата на бира за сметка на твърдия алкохол. По прогнози на руски специалисти дялът на пенливата напитка в Русия може би ще се увеличи и ще достигне 60% до една година. Тази тенденция ще продължи. Очаква се до 2010 година руснаците да пият средно по 60 литра бира годишно. Германецът сега изпива средно по 120 литра бира на година.
Изберете bTV Новините като ваш любим източник в Google
Разгледай съдържанието по раздели
Влез в света на bTV





















